מחקרים-Covid-19

מחקר ביחידה להפריה חוץ גופית בשיבא מאשר: החיסון נגד קורונה איננו פוגע בפוריות

מחקר זה מצטרף למחקר קודם שערכנו ביחידה והוא הראה כי התחלואה בקורונה גורמת לפגיעה מסוימת וחולפת באיכות העוברים בטיפולי הפריה חוץ גופית

ICSI. טיפול פוריות בגברים. אילוסטרציה

במחקר בהיקף קטן שנערך ביחידה להפריה חוץ גופית במרכז הרפואי שיבא, נמצא כי החיסון לנגיף הקורונה איננו משפיע על תוצאות טיפולי ההפריה החוץ גופית. בכך למעשה אושרה הערכה קודמת בהקשר לחיסון ולטיפולי הפריה.

במסגרת המחקר, שהוביל פרופ' ראול אורביטו, מנהל יחידת הפריון וההפריה החוץ גופית ב"שיבא", נבחנה השפעת חיסון הקורונה על טיפולי הפריה חוץ גופית שנתנו ל-36 זוגות בטווח של שבוע עד שלושה חודשים מיום מתן המנה השנייה של החיסון.

מהממצאים עלה כי בקרב 36 הזוגות שחוסנו, לא נמצא אף הבדל בתוצאות ההפריה החוץ גופית – הן בתגובה לטיפול, הן במספר הביציות, הן באיכות הזרע והן בשיעור העוברים האיכותיים. בנוסף, 30% מהזוגות השיגו הריון.

פרופ' אורביטו: "היחידה להפריה חוץ גופית מובילה עתה מחקרים רבים בנושא הקורונה והשפעותיה על הפריון. מחקר זה מצטרף למחקר קודם שערכנו ביחידה והוא הראה כי התחלואה בקורונה גורמת לפגיעה מסוימת וחולפת באיכות העוברים בטיפולי הפריה חוץ גופית. "אולם המחקר הנוכחי מוכיח באופן חד משמעי כי חיסון הקורונה אינו פוגע בפוריות האישה או הגבר ומחדד את חשיבות ההתחסנות".

דו"ח המחקר פורסם בכתב העת Reproductive Biology and Endocrinology.

נושאים קשורים:  חדשות,  פוריות,  פרופ' ראול אורביטו,  הפריה חוץ גופית,  חיסון לקורונה
תגובות
03.07.2021, 09:25

הכותרת מטעה, כאילו מדובר על נשים רגילות ורמת הפוריות שלהן לאחר החיסון.
במחקר מדובר על נשים שיש פגיעה ברמת הפוריות שלהן, ולכן הן נזקקות לטיפולי הפריה.