מחקרים

השפעה קלינית של חסימת העצב הפודנדלי לטיפול בשפיכה מוקדמת

חסימת עצב פודנדלי מונחית CT הייתה יעילה בשיפור השפיכה המוקדמת

בעיות בתפקוד המיני, שפיכה מוקדמת (צילום: אילוסטרציה)

לשפיכה מוקדמת יש אטיולוגיה מורכבת, והפתופיזיולוגיה של מצב זה טרם הובנה במלואה. ההשערה המרכזית והמקובלת ביותר היא שרגישות יתר של העצבים המעצבבים את הפין קשורה במצב זה. מטרת המחקר הנוכחי הייתה לחקור את היעילות והבטיחות של חסימת העצב הפודנדלי בעזרת הנחיה ממוחשבת מבוססת CT ברמה של הרצועה הסקרו-ספינוסית ותעלת אלקוק (Alcock's canal) בחולים עם שפיכה מוקדמת העמידים לטיפול פרמקולוגי קונבנציונאלי.

מחקר פיילוט זה כלל חמישה חולים הסובלים משפיכה מוקדמת העמידה לטיפול רגיל ועם מאפיינים קליניים התואמים למצב של לכידת עצב פודנדלית. המטופלים עברו הזרקה של רופיווקאין ומתיל-פרדניסון באזור הרצועה הסקרוספינוסית ובתעלת Alcock's  בהנחיית CT.

זמן השהות עד לשפיכה בחדירה תוך וגינלית (IELT) נבדק מספר פעמים לכל מטופל לפני ואחרי הטיפול. המדד הבינלאומי לתפקוד הזקפה (IIEF-5), כלי אבחון שפיכה מוקדמת (PEDT) ואיכות חיי המין לזכרים (SQoL-M) הוערכו לפני ואחרי הטיפול.

החוקרים מצאו שינוי משמעותי ב-IELT לפני ולאחר הטיפול (21.94 לעומת 215.42 ש'; p = 0.039) ובנוסך שינויים מובהקים בשאלונים שנבדקו. לא אירעו סיבוכים בתהליך.

החוקרים מסכמים כי חסימת עצב פודנדלי מונחית CT הייתה יעילה בשיפור השפיכה המוקדמת.

מקור:

Aoun, F., Mjaess, G., Assaf, J., Chemaly, A. K., Younan, T., Albisinni, S., Absil, F., Roumeguère, T., & Bollens, R. (2020). Clinical effect of computed guided pudendal nerve block for patients with premature ejaculation: a pilot study. Scandinavian journal of urology54(3), 258–262. https://doi.org/10.1080/21681805.2020.1770855

נושאים קשורים:  מחקרים,  שפיכה מוקדמת,  לכידת עצב
תגובות