חדשות

ד"ר בוריס אורקין מונה למנהל המחלקה לכירורגיית ילדים במרכז הרפואי "קפלן"

ד"ר אורקין נכנס לתפקיד לאחר 10 חודשים שבהם המחלקה פעלה ללא מנהל, לאחר שד"ר דני ירדני עבר ל"שיבא"; "כל ילד שמטופל במחלקה הוא כמו הילד שלי"

ד"ר בוריס אורקין (צילום: "קפלן")

ד"ר בוריס אורקין החל בפועל בתפקידו החדש כמנהל היחידה לכירורגיית ילדים במרכז הרפואי "קפלן" ברחובות. זאת, לאחר שהיחידה התנהלה ללא מנהל מחלקה במשך עשרה חודשים, לאחר שד"ר דני ירדני, המנהל הקודם, עבר ל"שיבא".

ד"ר אורקין שב למעשה ל"קפלן", לאחר תקופה שבה עבד בתחומי התמחותו בבית החולים "מעייני הישועה" שבבני-ברק.

לד"ר אורקין ניסיון רב שנים בכירורגיית ובאורולוגית ילדים ובביצוע טיפולים וניתוחים בילדים בגילאים שונים. הוא התמחה בכירורגיית ילדים בבית החולים "הדסה" בירושלים וכמומחה לאורולוגיית ילדים בבית החולים "שערי צדק". הוא השתלם ב- The North Shore-LIJ Health System, שבארה"ב.

לדברי בית החולים, מינויו יאפשר עתה ב"קפלן" מגוון רחב ביותר של טיפולים בבעיות כירורגיות הדורשות התערבות ניתוחית, כגון חסימות מעיים, דלקת בתוספתן, דלקת חלל הצפק, טיפול בפגים ובמומים מולדים ואורולוגיה ילדים, וכן ביצוע ניתוחים כמו כריתת תוספתן בגישה הלפרוסקופית.

עם כניסתו לתפקיד אמר ד"ר אורקין, כי בנוסף לטיפול מקצועי ואיכותי הוא מעוניין לשים דגש מיוחד על היחס למטופלים ויקפיד לייעץ ולענות על כל השאלות בסבלנות רבה ותוך רגישות גדולה, כאשר מדובר בילדים ובהוריהם.

"בעיני, כל ילד שמטופל במחלקה הוא כמו הילד שלי - עד שהוא נרפא ונכתב בגיליון סיכום האשפוז שאין צורך במעקב", אמר עם מינויו. הוא הודיע כי מספר הטלפון הנייד שלו יימצא אצל הילדים והוריהם והם יוכלו להתקשר אליו ולהתייעץ. "מודל האיכות הרפואית שלנו מציב את הילד המטופל במרכז", אמר.

עוד הוסיף ד"ר אורקין, כי בעיניו בכירורגית ילדים "קיימת חשיבות רבה ברצף הטיפולי, החל מהאבחון והייעוץ ועד מתן הליווי שלאחר הניתוח". "נקפיד על המקצועיות של הרופאים לאורך כל ההליך הטיפולי, על יחס אדיב, נעים ומרגיע לילדים ולהוריהם. לשם כך הורכב צוות רב תחומי הכולל בנוסף למומחים ככירורגיית ילדים, גם מומחי סיעוד, דיאטניות, ליצנים רפואיים, פיזיותרפיסטים וצוות חינוכי", ציין.

נושאים קשורים:  חדשות,  מינויים,  ד"ר בוריס אורקין,  המרכז הרפואי "קפלן",  ניתוחים,  ילדים,  טיפול,  איכות בטיפול
תגובות