חדשות

תייר מסינגפור הגיע ל"פורייה" לבקר הרופא שהציל את חייו מ"חיידק טורף"

אזרח סינגפור, שחייו ניצלו לאחר טיפול מהיר במיון ובמחלקה האורולוגית בבית החולים "פורייה", הגיע שנתיים אחרי עם בני משפחתו כדי להודות לרופאי בית החולים

התייר מסינגפור ג'ייסון טאן (במרכז) וד"ר אלכס קונסטנטינובסקי (משמאל) (צילום: "פורייה")

תייר מסינגפור, שחייו ניצלו תודות לטיפול דחוף שנעשה לו בישראל לפני כשנתיים, הגיע בשבוע שעבר לישראל במיוחד כדי להודות לרופאים שטיפלו בו.

הביקור התרחש בערב חג המולד, בשבוע שעבר, כאשר למשרדו של ד"ר אלכס קונסטנטינובסקי, מנהל המחלקה האורולוגית במרכז הרפואי "פורייה" בטבריה, נכנס במפתיע ג'ייסון טאן, אזרח סינגפור שחייו ניצלו בארץ בדצמבר 2013. טאן הגיע עתה עם בני משפחה נוספים על מנת להודות לצוות המחלקה האורולוגית והמחלקה לטיפול נמרץ שהצילו את חייו.

ד"ר קונסטנטינובסקי: "התייר נתקף במהלך הטיסה הארוכה לארץ מבנגקוק ב'חיידק טורף' שפגע תחילה באיברי המין והתפשט במהירות"

על המקרה סיפר אמש (יום ד') ד"ר קונסטנטינובסקי: "לפני שנתיים ניתחתי באופן דחוף ביותר את התייר מסינגפור, שהגיע למיון במצב של הלם שנגרם לו בשל זיהום חמור שאובחן כגנגרנה ע"ש פורניה. הוא היה בסכנת חיים ממשית. התברר, כי נתקף ב'חיידק טורף' שפגע תחילה באיברי המין והתפשט במהירות. הוא נתקף בו במהלך הטיסה הארוכה לארץ מבנגקוק. כנראה שהחיידק חדר דרך פצע קטן".

"הוא הגיע למיון במצב קשה מאוד", סיפר ד"ר קונסטנטינובסקי, "שחייב ניתוח דחוף ומורכב, שלאחריו אושפז למשך שבועיים בטיפול נמרץ ובמחלקה האורולוגית".

בית החולים מסר, כי בחודשים שלאחר הטיפול ניסה הרופא לאתר את התייר בסינגפור, כדי לשאול לשלומו - אך ללא הצלחה. "והנה הוא הפתיע אותי - כשללא הודעה מוקדמת הגיע עם משפחתו למחלקה כדי להודות לי ולכל הצוות על הצלת חייו. מבחינתו זו הייתה בלי ספק מתנת חג מולד", אמר ד"ר קונסטנטינובסקי.

הרופא ציין, כי במצב שבו היה שרוי אותו תייר-מטופל, שיעור התמותה עשוי להגיע עד ל-70%, וכל עיכוב בהגעה לבית החולים, רק מפחית את סיכויי ההישרדות. "לשמחתנו ולמזלו הרב של התייר מסינגפור, תודות לטיפול המהיר והמסור שקיבל במלר"ד, ואחר כך במחלקות אורולוגיה וטיפול נמרץ, ניצלו חייו - והוא שב לתפקוד מלא", ציין.

נושאים קשורים:  חדשות,  "חיידק טורף",  גנגרנה ע"ש פורנייה,  ד"ר אלכס קונסטנטינובסקי,  המרכז הרפואי "ברוך פדה" בפוריה
תגובות