חדשות

נלכד אדם שהתחזה לרופא ומכר בצפון הארץ תרופות מזויפות

החשוד נחקר במשטרה ואף הודה בחשדות שעלו נגדו. התברר כי ניהל "מרפאה" ומכר תכשירים לטיפול באין-אונות כשקיים חשד מבוסס שהם מזויפים ואף עלולים להוות סכנה למשתמשים

רופא (צילום: אילוסטרציה)

משרד הבריאות פרסם אמש (ג') אזהרה לציבור מפני אדם שתחזה לרופא ועד כה כבר הספיק למכור תרופות מזויפות כאשר השימוש בהן עלול לסכן את בריאות אלו שנטלו אותן.
ההודעה פורסמה בעקבות מידע שהתקבל באגף לאכיפה ופיקוח במשרד הבריאות לגבי אותו אדם - חוסיין חטיב שמו מכפר יפיע שבצפון הארץ. הוא איננו רופא אולם הציג ומציג עצמו כרופא. יתר על כן - חטיב מכר תרופות מזויפות לטיפול בבעיות של אין אונות לגברים. "השימוש בתרופות אלו עלול להוות סכנה לבריאות הציבור", הודגש בהודעה.
על בסיס המידע שהצטבר הוגשה תלונה למשטרה - בעקבותיה נערך חיפוש במה שהוצג על-ידי כ"מרפאה" בכפר יפיע. את החיפוש ביצעו שוטרי יחידת ההונאה במשטרת המחוז הצפוני בהשתתפות נציגי האגף לאכיפה ופיקוח במשרד הבריאות.
ואמנם במהלך החיפוש, נתפסו באותו מקום תרופות מזויפות ותעודות שונות. החשוד עוכב לחקירה ואף הודה בחשדות שעלו נגדו.
אין זה מקרה ראשון ולכן משרד הבריאות שב והזהיר פעם נוספת את הציבור מקבלת טיפולים רפואיים על ידי מי שאינם מוסמכים לכך. "עיסוק ברפואה אפשרי רק על ידי רופא בעל רישוי ממשרד הבריאות ואשר שמו מופיע ברשימת הרופאים המורשים" הודיע המשרד.

נושאים קשורים:  משרד הבריאות,  התחזות לרופא
תגובות